זני-שמן-זית

ארבקינה
זן הארבקינה הגיע לישראל מצפון ספרד שם הוא מהווה את עיקר גידול הזית.השמן נחשב לטוב מאוד אך בעל יציבות נמוכה עקב אחוזים גבוהים של חומצאה לינואלית. זן הארבקינה ניחן ביבול יחסית גבוה וסריגיות נמוכה.לארבקינה ארומה פירותית בולטת, טעמו עדין ללא מריריות וחריפות ואהוב מאוד על חובבי הבישול בארץ ובעולם.במרכז לשמן זית וגורמה בבני דרום ניתן להשיג את השמן ה'ארבקינה' ברמת חמיצות עד 0.8% [כתית מעולה].

פיקואל
מקורו של זן הפיקואל בספרד ושמו נגזר מהמילה הספרדית 'Pico' שמשעותה היא הכיפה של ההר כצורת הפרי של הפיקואל.הזן מאופיין ביכולת התמודדות בתנאי אקלים קשים ויכולת גדילה בסוגי קרקע שונים קרקעות שונות ובתנאי שטח מגוונים. הפיקואל משמש הן לעצירת השמן והן לכבישה.הפקואל מאופיין במגוון רחב של ארומות המשתנות מאיזור גידול אחד למישנהו. טעמו הפירות והימצאות אחוזים גבוהים של חומצה אולאית הפכו אותו לשמן מבוקש בעולם.הפקואל מתאים ביותר לטיגון ולבישול.במרכז לשמן זית וגורמה בבני דרום  ניתן להשיג את שמן ה'פיקואל' ברמת חמיצות של על 0.8% [כתית מעולה]. ואף ברמת חמיצות של על 0.5% [סינולאה].

מנזנילו
אחד מהזנים הפופולארים בעולם לעצירת שמן זית, מצוי בספרד אך מקורו דווקא בקליפורניה. המנזנילו הינו זן בעל סריגיות בינונית אשר מקנה לו יכולת לתת יבול זהה מדי שנה. זיתי המנזנילו ניתנים לחרצון בקלות מה שהופך אותם לזית המאכל הפופלארי ביותר בישראל.הפקת שמן מזיתי מנזנילו שנמסקו מוקדם מניבה שמן חריף וחזק בעוד שמזיתי מנזנילו בשלים יותר מופק שמן עדין יותר. השמן בעל טעם מתקתק, עם נוכחות ארומתית פירותית בעלת רמת מרירות וחריפות נמוכים.שמן המנזנילו מתאים גם לטיגון וגם לבישול. במרכז לשמן זית וגורמה בבני דרום ניתן להשיג את שמן ה'מנזנילו' בחמיצות של על 0.8% [כתית מעולה].

ברנע
זן שפותח ע"י פרופסור שמעון לביא, מקורו של הזן בזרעים שהובאו מאיזור קדש ברנע שבחצי האי סיני. יכולותיו של עץ זה לצמוח בצורה אנכית וכמעט ללא התפרסות אופקית, גדילתו המהירה ונתינת יבולים יציבים הנדרשים כיום במטעים בחקלאות המודרנית, הובילו את זן הברנע לאחד מהזנים הנפוצים ביותר ברחבי העולם. שמן זית מזן ברנע ניחן בטעם פירותי עשבוני חזק. מרירות וחריפות במידה עשירה יותר משאר הזנים אשר מתעדנת עם הזמן. שמן ברנע מומלץ לתיבול, אך מתאים גם לטיגון ובישול במיוחד במאכלים בהם יש חשיבות לנוכחות חזקה של טעם השמן בתבשיל. במרכז לשמן זית וגורמה בבני דרום  ניתן להשיג את שמן ה'ברנע' ברמת חמיצות של עד 0.8% [כתית מעולה].

סורי
הסורי הינו אחד מהזנים העתיקים בעולם והינו הזן הראשון שבויית לצורך גידול חקלאי כאשר מקורותיו הם באיזור ארץ ישראל ולבנון בעידן הקדום. ייחודו של הזן הוא יכולתיו לגדול באדמת בעל ללא השקייה וטיפול הזן הסורי מאופיין בצורת עץ משתנה, מצורת עץ שיחית לעץ תמיר עם גזע מרכזי. מבנהו זה הינו אחד מהסיבות אשר הופחות אותו ללא פופולארי בכרמים אינטנסיביים עקב אי היכולת להשתמש בשיטות מסיק מתקדמות כגון בוצרת. בניגוד לשמו השגור בלשוננו השם "סורי" הינו עיוות של השם "צורי", מקורו של הזן הינו מאזור צור שבלבנון. לשמן יצא שם של שמן בעל טעם דומיננטי ומרוכז בטעמיו, הדבר נכון כאשר מדובר על עצים אשר גדלו באדמות בעל אך בכרמים מטופלים ומושקים השמן נוטה להיות עדין יותר משמעותית.עקב טעמו הפירותי והמובהק אשר מתאפיינים במרירות וחריפות בינוניות ומעלה, השמן הזית הסורי מתאים ביותר לתיבול סלטים ולבישול מאכלים בעלי טעמים מיוחדים. במרכז לשמן זית וגורמה בבני דרום ניתן להשיג את השמן ה'סורי' ברמת חמיצות עד 0.8% [כתית מעולה].

קוראטינה
זן הקוראטינה הגיע לישראל מדרום איטליה.ייחודו של הזן הינה יכולותיו להסתגל בקלות לאיזורי גידול שונים. והוא בעל עוצמת צימוח חזקה. פרי בינוני אשר מבשיל מאוחר.הזן מאופיין בסריגיות גבוהה אך עם זאת עמיד במיוחד לתנאי קור. הקוראטינה נמסק בסוף חודש דצבמר כאשר הוא ירוק לגמרי.טעמו הדומיננטי המאופייןם בריחות חזקים של זית ירוק, עשבוני ורענן, מקנים לו טעמים מרירים חריפים המודגשים בעיקר בסיומת הטעימה שלו. הקוראטינה הינו שמן זית המלווה באופן מצויין תבשילי קדירה עשירים, בשרים וגבינות קשות.במרכז לשמן זית וגורמה בבני דרום ניתן להשיג את שמן ה'קוראטינה' ברמת חמיצות של על 0.8% [כתית מעולה]. ואף ברמת חמיצות של על 0.5% [סינולאה].